Types

Čučoriedky

Berkeley

Berkeley je neskorá odroda čučoriedky, ktorá dosahuje vysoké úrody. Patrí medzi najobľúbenejšie odrody čučoriedok. Berkeley má elegantné zhluky bielych zvončekovitých kvetov so škvrnami ružovej farby, ktoré visia pod vetvami v polovici jari. Počas celej sezóny má zelené listy. Lesklé oválne listy zase na jeseň vynikajúcu šarlátovú. V polovici leta má množstvo nádherných modrých bobúľ. Hladká žltá kôra dodáva krajine zaujímavý rozmer. Bobule majú sladkú chuť a šťavnatú textúru. Bobule sa najčastejšie používajú nasledujúcimi spôsobmi: konzumáciu v čerstvom stave, varenie, pečenie, zmrazenie.

Blueray

Blueray je odroda čučoriedky, ktorá dozrieva v júli. Rastlina rastie vo vzpriamenej, otvorenej forme do výšky 4-6 stôp a je extrémne prispôsobiteľný horúcim letným oblastiam, alebo veľmi chladným zimným oblastiam. Hladká tehlová červená kôra dodáva krajine zaujímavý rozmer. Blueray má úžasne krásne ružové kvety, ktoré sa zmenia na jasne biely, keď sú v plnom kvete. Od začiatku až do polovice leta má množstvo nádherných extra veľkých modrých bobúľ so sladkou chuťou.

Brigita

Brigita patrí medzi stredne skoré odrody veľkoplodých čučoriedok. Pôvod Austrália. Prednosťou je dlhá skladovateľnosť plodov, plody vydržia v chladničke až 30dní. Vzrast rastliny vzpriamený, krík rastie rýchlo, nie je príliš hustý, v dospelosti dosahuje výšku okolo 180 cm. Mladé výhony sú čiastočne sfarbené do hneda. Plody má pevné, šťavnaté bobule , ktoré majú mierne kyslú chuť a dozrievajú v polovici leta. Kvety sú bielo-ružovej farby, listy sa počas jesene sfarbujú do červena a jeho vetvičky sú počas zimy ohnivo-červenej farby.

Elliott

Elliott je neskorá odroda, odolná voči neskorým mrazom. Pôvodná Americká odroda registrovaná od roku 1973. Rastlina rastie vzpriamené a veľmi bujne, dosahuje výšky 180 cm. Plody tejto odrody sú považované za posledné zo všetkých odrôd, rodiace až do septembra.

Chandler

Chandler je odolný voči chladný teplotám. Plody tejto odrody sú považované za najšťavnatejšie medzi čučoriedkami. Plody sú veľké, od 20 až 35 mm, antokynovej farby. Typické pre túto odrodu je, že v neskorších dňoch zberu sa plody stávajú sladšie. Určené na priamy konzum.

Nelson

Nelson bola vyšľachtená od roku 1988. Odvtedy sa aktívne pestuje v mnohých krajinách, kde sú vhodné klimatické podmienky. Táto odroda dozrieva od 25.júla. Habitus rastliny je mierne zvýšený, dosahuje v priemere 1,6 m až 2 m. Bobule sú v hustých zväzkoch, široké a pomerne masívne o veľkosti 20 mm. Zber začína v polovici augusta. Plody sú ideálne na priamy konzum a tiež na mrazenie.
Jahody

Daroyal

Daroyal je kríženec (Elsanta x Parker) z Darbonneho šľachtiteľského programu vo Francúzsku. Skorá odroda so silným a vegetatívnym zakorenením. Táto odroda sa vyznačuje príťažlivo tvarovanými plodmi veľkých až veľmi veľkých rozmerov. Farba ovocia je lesklá červená až tmavo červená. Odporúčané je plody konzumovať čo najskôr po zbere. Skladovateľnosť je obmedzená 2-3 dni

Darselect

Darselect® je francúzska produktívna a vysoko výnosná odroda, ktorá sa dá ľahko oberať. Kvitne skoro s kvetmi rastúcimi nad listami. Plody sú veľké bobule ideálne na zber s dobrou chuťou vo veľmi krátkom čase. Darselect je obľúbená odroda pre svoju vynikajúcu veľkosť, farbu, vzhľad a vitalitu rastlín. Jeho sladké, chutné ovocie bolo hodnotené ako veľmi dobré pre chuť a pevnosť. Skladovanie v teplých podmienkach sa farba bobule stáva tmavšou a matnejšou.